
Powodzenia, Ósmoklasiści!
2026-05-12
Złoto i brąz dla Igi!
2026-05-12 W środę, 6 maja, do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej, by odbyć warsztaty z szóstoklasistami. Działo się! Husarze opowiadali o historii formacji, strojach szlacheckich, taktyce walki, uzbrojeniu. Przy okazji uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, ubierając stroje z epoki, a nawet walcząc na szable. Piankowe co prawda, ale pojedynki były bardzo na serio! Duże wrażenie zrobiło siekanie Janka z 6A szablą, tym razem prawdziwą! Janek uniknął przepołowienia dzięki założonej kolczudze. Zaznaczę, że wszystko było pod kontrolą naszych gości!
Historia jest ciekawym przedmiotem, a ożywiona jeszcze bardziej zapada w pamięć, o czym przekonali się nasi szóstoklasiści.
Izabela Błaszczyk














































