
Warsztaty pt. Polskie Symbole Narodowe
2025-12-16
Rekrutacja
2026-01-12
W tym roku szkolnym grupa uczniów z klas VI Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Błogosławionej Laury Vicuña w Krakowie, pod opieką s. Otylii Musialik i p. Anny Szpak, bierze udział w projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, którego celem jest przygotowanie wychowanków do niesienia pomocy potrzebującym. Organizatorem Projektu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.
Członkowie naszej grupy szkolnej nazwali się „Ekipą od Serca”. Na terenie naszej placówki edukacyjnej uczniowie angażują się na rzecz innych: w bibliotece czytają książki młodszym kolegom i koleżankom, organizują zabawy w świetlicy, udzielają się na kiermaszach: misyjnym i świątecznym, niosą wsparcie na terenie naszej szkoły, śpieszą tam, gdzie jest potrzeba pomoc, podają swą pomocną dłoń.
Na kiermaszu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczennice, pod opieką s. Danuty Jurasik, upiekły ciasteczka. Z wielkim zaangażowaniem zabrały się do wyrobienia ciasta, a następnie do wycinania różnorodnych kształtów. Innego dnia kolejna grupa dziewcząt dekorowała upieczone ciasteczka, a jeszcze inna grupa pakowała je w torebki. Oprócz dekoracyjnych ciasteczek dzieci piekły również świąteczne pierniki i dekorowały je. Pierniki były przeznaczone do Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie, miały sprawić radość wszystkim, którzy tam obecnie przebywają. Przedstawicielki grupy wraz z Panią Anną Szpak zaniosły mieszkańcom hospicjum życzenia świąteczne i te słodkie dary.






















